Co Botoks może dla mnie zrobić?

Słyszałeś o Botoxie, ale nie jesteś pewien, co on może dla ciebie zrobić? Okazuje się, że Botox może zrobić więcej niż tylko zająć się starzejącą się skórą. Więc dowiedz się, o co to całe zamieszanie! Według strony internetowej marki, BOTOX® Cosmetic jest numerem 1 w sprzedaży zabiegów tego typu. Jest to nieinwazyjne, wstrzykiwane białko dające przewidywalne, subtelne rezultaty. To oznacza, że nadal będziesz wyglądać jak ty, z mniej widocznymi liniami twarzy. Jest to pierwszy i jedyny zabieg zatwierdzony przez FDA, który ma na celu poprawę następujących problemów skórnych:

Umiarkowane do ciężkich zmarszczek

Kurze łapki Linie czoła wyglądają lepiej u osób dorosłych Doświadcz korzyści w krótkim, 10-minutowym zabiegu przy minimalnym czasie przestoju. Efekty są tymczasowe, ale rezultaty są widoczne niemal natychmiast. Większość pacjentów zaczyna zauważać rezultaty w ciągu 24 do 48 godzin po zabiegu.

Kto stosuje Botox?

Według raportu Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastyków, ponad 7 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych otrzymuje Botox każdego roku. Zdecydowana większość pacjentów z Botoxem to kobiety. Ale coraz więcej mężczyzn decyduje się również na ten nieinwazyjny zabieg! Większość z nich jest w wieku od 40 do 54 lat, jednak coraz więcej osób stosuje go w młodszym wieku jako środek zapobiegawczy. Dodatkowo, inni w każdym wieku używają go do celów nieestetycznych, takich jak uśmierzanie bólu. Więc, czy obecnie martwisz się o wygładzenie linii twarzy? Nawet jeśli nie, to i tak możesz znaleźć kolejny świetny powód, aby zbadać możliwości Botoxu.

Botox jako środek zapobiegający powstawaniu zmarszczek (Wrinkle-Preventative)

Prawie 1,5 miliona Amerykanów poniżej 40 roku życia otrzymuje Botox każdego roku. Najczęściej ich celem nie jest naprawienie zmarszczek, aby zapobiec ich powstawaniu. W teorii zmarszczki są łatwiejsze do leczenia, jeśli po prostu zapobiec ich wystąpienia w pierwszej kolejności. Z czasem, każdy dostaje zmarszczki. Powstają one w wyniku powtarzających się ruchów, które wykonujemy naszymi twarzami. Obejmują one uśmiech, marszczenie się, mówienie, palenie, a nawet spanie. Codzienne czynności sumują się i przyczyniają do powstawania zmarszczek. Wstrzyknięcie botoksu w młodszym wieku powoduje tymczasowe zamrożenie mięśni. Celem jest zmniejszenie negatywnego wpływu działań tych mięśni.

Botoks jako złagodzenie bólu

Jasne, Botox to złoty standard w leczeniu zmarszczek. Może sprawić, że będziesz wyglądał lepiej, ale czy wiesz, że może też sprawić, że poczujesz się lepiej? Botox stał się opcją leczenia bólu szyi, głowy i szczęki. Pamiętaj - rozluźnia on mięśnie, aby zająć się liniami i zmarszczkami. To samo rozluźnienie mięśni może również pomóc złagodzić ból z nadużywania w szczęce i szyi. Zabieg ten jest podobny do leczenia zmarszczek. Może być jednak konieczne wykonanie od pięciu do dziesięciu zastrzyków, aby skutecznie rozluźnić napięcie. Przeszkolony specjalista może zbadać odpowiedni dla Ciebie plan leczenia.

Autor

Justyna Malcarz

Redakcja pakiety-medyczne.pl