Bezoperacyjne wygładzanie zmarszczek - botox, wypełniacze

Botoks

Można powiedzieć, że botoks to skuteczny i bezpieczny zabieg, który da nam doskonały efekt, jeśli ktoś stara się walczyć ze zmarszczkami. Stosowany jest i u kobiet i u mężczyzn, dlatego będzie to dobre rozwiązanie. Polega na podaniu małej dawki leku do wybranych mięśni twarzy a to będzie likwidować problemy, które wywołane są przez kurczenie mięśni.

Czym będzie botoks?

To oczyszczony preparat białka, który uzyskuje się ze specjalnych bakterii. Ich zastosowanie kliniczne oraz kosmetyczne polega na tym, że wstrzykuje się małą dawkę leku do wybranych mięśni i likwiduje się w ten sposób problemy związane z kurczeniem mięśni, które to prowadzi do pojawienia się zmarszczek.

Jak działa BOTOX?

Wyraz naszej twarzy związany jest z działaniem bodźców wysyłanych przez mózg do komórek mięśniowych. Botoks natomiast będzie blokował przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni twarzy związanych z liniami wyrazu twarzy. To będzie skutecznie zapobiegać skurczowy tych mięśni a jednocześnie będzie mniejszy problem marszczenia się i fałdowania skóry.

Botoks działa wyłącznie w obrębie mięśni, do których jest wstrzyknięty, podczas, gdy inne mięśnie dalej pracują tak jak wcześniej. W efekcie wyraz twarzy nie będzie się zmieniał. Ale będą znikały zmarszczki. Można mówi o czymś na kształt zamrożenia mimiki twarzy. Botoks działać w wyłącznie wybranych przez nas miejscach. Zacznie działać kilka dni po zabiegu a pełny efekt uzyskuje się po około 10 dniach.

Likwidacja zmarszczek

Efekt leczenia preparatem jest przemijający i dlatego nie trzeba się obawiać, że wszystko zostanie na stałe. Utrzymuje się przez kilka miesięcy po czym nasza twarz wraca do takiego samego stanu jak przed zabiegiem. Dlatego efekt leczenia zanika stopniowo i jeśli byliśmy z tego zadowoleni będzie można cały proces powtórzyć. Czas utrzymywania się obecnie jest wydłużany i dzięki temu nie będzie trzeba tak często tego realizować.

Czy leczenie preparatem BOTOX jest bezpieczne?

Botoks mimo, że to toksyna to jednak jest takim środkiem, który ma świetny profil bezpieczeństwa i dlatego można mu zaufać. Preparat był stosowany już od dawna przy wielu problemach zdrowotnych. Obecnie doprowadziło się do tego, że przede wszystkim pozwala on usuwać problem zmarszczek, i gdy chodzi o działania kosmetyczne najczęściej będzie stosowany.

KWAS HIALURONOWY

Poza botoksem stosuje się także inne wypełniacze, pośród których znajduje się między innymi kwas hialuronowy. To związek, który występuje naturalnie w organizmie i wiąże wodę w naskórku. Z czasem będzie go mniej, dlatego warto go dostarczyć, by wypełnić w organizmie luki jakie powstają z powodu braku wody.

Autor

Marta Lisiecka

Redakcja pakiety-medyczne.pl