ZABIEGI, które likwidują CELLULIT

Poważną walkę z cellulitem trzeba rozpoczynać od wizyty u lekarza medycyny estetycznej albo dermatologa. Nim podejmiemy decyzję o metodzie leczenia warto obejrzeć skórę, lekarz powinien także rozmawiać o przyzwyczajeniach żywieniowych.

Zabiegi na cellulit

Stopień zaawansowania problemu określać będzie badanie USG, które najlepiej, jeśli będzie wykonywane z użyciem specjalnej głowicy, która zbada stan tkanki pod skórą. Potem lekarz będzie zalecał nam kurację na początek w gabinecie lekarskim potem w kosmetycznym. Najczęściej wykonywane zabiegi wyglądają następująco:

Mezoterpia

W miejsce, gdzie znajduje się cellulit lekarz będzie wstrzykiwał substancje, która odpowiada za poprawienie krążenia i przyśpiesza spalanie tłuszczu. Wykonuje się najpierw cztery zabiegi co tydzień, potem 2 w odstępnie czterech tygodni koszt to około 180 złotych.

Karbokyterapia

Za pomocą urządzenia lekarz wprowadza pod skórę dwutlenek węgla. Zabieg taki będzie przyspieszał spalanie tłuszczu i sprawi, że poprawi się metabolizm. Wykonuje się go średnio dwa razy w roku w okresie 6-8 tygodni. Kosztuje około 150 złotych.

Kuracje poprawiające wygląd

Cellulipoliza

Lekarz do tkanki tłuszczowej wkłuwa dwie cienkie igły a następnie przepuszcza tam prąd o niskiej częstotliwości. Pod jego wpływem rozszerzają się naczynia i zwiększa się przepływ krwi oraz przemiana materii. Dzięki temu z komórek szybciej będą się usuwać toksyny. Najlepiej wykonać 6 zabiegów w tygodniowych odstępach. Kosztują około 120 złotych.

Endermologia

Kosmetyczka wykonuje masaż głowicą z wałeczkami. W przestrzeni pojawia się nadciśnienie oraz podciśnienie. Głowica lekko zasysa skórę i w ten sposób będzie ją masować. Dzięki temu poprawia się krążenie żylne oraz limfatyczne oraz można wzmocnić włókna kolagenu oraz elastyczny. Trzeba wykonywać przynajmniej 12 takich zabiegów koszt to 100-200 złotych.

Ultradźwięki

Taki zabieg będzie polegał na przesuwaniu po skórze sondy, która emituje ultradźwięki. Jest to taka metoda, która wspomaga przy zabiegach kosmetycznych. Dzięki ultradźwiękom kosmetyki docierać będą głębiej. Poleca się od 4 do 6 takich zabiegów będzie to koszt 150 złotych.

Drenaż limfatyczny

To masaż ręczny albo z użyciem specjalnych urządzeń. Dzięki niemu doprowadza się do tego, że krążenie krwi i limfy jest lepsze a dzięki temu skutecznie odprowadza się wodę z tkanek. Cykl drenażu to nawet 20 zabiegów, które powtarza się dwa razy w tygodniu kosztują 50-120 złotych.

Autor

Karolina Gradowicz

Redakcja pakiety-medyczne.pl