Powody, dla których warto rozważyć terapię hormonalną dla mężczyzn

Słyszałeś o terapii hormonalnej. Być może myślałeś, że jest ona przeznaczona tylko dla kobiet. Pomyśl jeszcze raz. Terapia hormonalna może pomóc mężczyznom w równym stopniu, jeśli chodzi o wahania hormonalne. Jeśli jesteś mężczyzną i zauważyłeś, że twoje ciało przechodzi pewne niewyjaśnione zmiany w miarę zbliżania się do wieku średniego, winne mogą być twoje hormony. Dzięki terapii hormonalnej możesz wrócić na właściwe tory. Nadszedł czas, abyś znów poczuła się sobą, ale najpierw musisz zrozumieć, co dzieje się w Twoim wnętrzu.

Hormony reprodukcyjne pomagają Ci czuć się zdrowo

Twoje hormony reprodukcyjne robią więcej niż tylko utrzymują Twój układ rozrodczy w równowadze. Odgrywają one ważną rolę w twoim samopoczuciu, zwłaszcza testosteron. Kiedy jesteś w późnych nastolatkach i wczesnych latach dwudziestych, Twój poziom hormonów jest najwyższy. Jest to moment w Twoim życiu, w którym możesz czuć się jak Superman. Jesteś silny i pełen energii. Z łatwością podejmujesz się ciężkich treningów i utrzymujesz formę. Czujesz się i wyglądasz dobrze.

Z wiekiem poziom tych hormonów spada. Po osiągnięciu pewnego wieku, możesz zacząć zauważać różnicę w swoim samopoczuciu. Możesz być zmęczony przez cały czas, nawet jeśli dużo śpisz. Twoja siła może zacząć Cię zawodzić, a waga może zacząć piąć się w górę. Drażliwość jest powszechna. Innym problemem jest utrata libido seksualnego. Podczas gdy niektórzy mężczyźni przechodzą przez tę fazę życia bez żadnych problemów, Ty możesz czuć się jak zegar, któremu kończą się baterie. Jeśli twoje hormony są przyczyną twoich objawów, terapia hormonalna może ci pomóc.

Co może zrobić dla Ciebie terapia hormonalna?

Kiedy poddasz się terapii hormonalnej, Twój poziom hormonów wróci do poziomu, w którym powinien być. Dzięki konsekwentnemu leczeniu, niepokojące objawy powinny ustąpić. Będziesz w stanie przywrócić swoją wagę, poczuć się znów energicznie i odzyskać siły.

Autor

Marta Lisiecka

Redakcja pakiety-medyczne.pl