Miej więcej energii z zastępczą terapią hormonalną

Przechodziłeś przez życie bez żadnych problemów, aż do osiągnięcia średniego wieku. Wszystko wydaje się teraz wymykające się spod kontroli. Twoje nastroje są wszędzie do tego stopnia, że przyjaciele i rodzina unikają cię, bo możesz się załamać. Jesteś cały czas zmęczony i nie możesz dobrze spać w nocy. Masz gorące przebłyski i nocne poty. Twoja waga idzie w złym kierunku na wadze. Nie chcesz nawet myśleć o sypialni i intymności ze swoim partnerem. Oszalałeś. Czas stawić temu czoła. Możesz być na łasce swoich hormonów. Jeśli to brzmi jak twoja sytuacja, to może czas rozważyć hormonalną terapię zastępczą.

Kiedy pomyśleć o hormonalnej terapii zastępczej

Możesz być ofiarą zaburzeń równowagi hormonalnej. To typowy problem dla mężczyzn i kobiet, którzy zbliżają się do średniego wieku. To jest punkt, w którym twój układ rozrodczy zwalnia i przygotowuje się do wyłączenia. To stopniowy proces, który będzie wymagał czasu. Może minąć wiele lat, a ty doświadczysz uciążliwych objawów. Niektórzy ludzie wydają się żeglować przez ten okres swojego życia bez żadnego problemu. Dla innych może to być jak koszmar. Nie szalejesz, nawet jeśli twoje ciało może sprawiać, że będziesz się tak czuł. Przechodzisz przez coś, co jest bardzo realne i wymyka się spod kontroli. To może być naturalne, ale nie musisz być rządzony przez brak równowagi hormonalnej. Hormonalna terapia zastępcza może ci pomóc.

Co może dla ciebie zrobić hormonalna terapia zastępcza?

Hormonalna terapia zastępcza może pomóc ci przywrócić równowagę w twoim organizmie. Hormony biologiczne, które mają ten sam rodzaj chemicznego makijażu, co hormony, zostaną przepisane, aby pomóc Ci przywrócić swój poziom do poprzedniego stanu. Terapię zastępczą można wybrać odpowiednio do potrzeb. Po zastosowaniu stałej hormonalnej terapii zastępczej, objawy powinny ustąpić. Będziesz miał więcej energii i siły niż wcześniej. Twój nastrój nie będzie już na kolejce górskiej. Możesz pożegnać się z tymi nocnymi potami i gorącymi przebłyskami. Twój metabolizm i waga też wrócą na właściwe tory.

Autor

Karolina Gradowicz

Redakcja pakiety-medyczne.pl