Dobierz kwas do swojej skóry

Trudno będzie znaleźć osobę, która z wyglądu skóry jest całkowicie zadowolona. Nawet jeśli te mankamenty nie są jakieś szczególnie poważne może to psuć samoocenę. Czasami jednak makijaż to zbyt mało. Mamy do dyspozycji szereg bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej, które sprawią, że będziemy wyglądali tak jakbyśmy mieli mniej lat i przywrócimy skórze prawdziwy blask.

Jednym z takich zabiegów będzie również peeling chemiczny, który wykonywany jest przy użyciu różnych kwasów. W zależności od tego jaka będzie substancja czynna i jej stężenie zabieg będzie można wykonać w gabinecie kosmetycznym przy mniejszym stężeniu albo też lekarskim, gdy stężenie będzie wyższe. Efekt który uzyskuje się w ten sposób będzie imponujący.

Będzie można również skutecznie rozjaśnić przebarwienia, zmniejszyć głębokość zmarszczek oraz nawilżyć i ujędrnić skórę twarzy złagodzić zmiany trądzikowe, ograniczyć pory i wyregulować wydzielanie sebum. By mieć pożądane rezultaty trzeba będzie mieć również odpowiednią cierpliwość. W zależności od głębokości złuszczenia skóra będzie się odbudowywać około 3-4 tygodnie. Pierwsze zmiany są już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze efekty po całej serii zabiegów.

Cera trądzikowa

Skóra trądzikowa

Jeśli ktoś chce radzić sobie z trądzikiem, albo zostały po nim ślady z okresu dojrzewania w postaci blizn czy nierówności to dobrym rozwiązaniem będzie chemabrazja. Najczęściej wykorzystuje się dot ego kwas salicylowy, który będzie miał działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Rozpuszcza on również tłuszcze, oczyszcza pory oraz mieszki włosowe. W przypadku nadwrażliwości bądź też alergii na salicylany można zdecydować się na stosowanie kwasu pirogronowego, będzie on delikatniejszy niż salicylowy.

Skóra wrażliwa

Kwasy są bardzo mocne, dlatego mogą źle działać na wrażliwą cerę. Istnieje również kwas migdałowy z gorzkich migdałów i to właśnie taka dobra opcja, na którą warto postawić, ponieważ to taka opcja która będzie dobra dla skóry nie będzie drażnić i nie będzie również nadwrażliwości na światło słoneczne. Zabiegi z użyciem kwasu będzie można wykonywać praktycznie o każdej porze roku również po opalaniu.

Skóra naczynkowa

Przy kruchych i pękających naczynkach ostrożnie trzeba traktować peeling chemiczny, by nie zaognić zmian rumieniowych i nie doprowadzić do podrażnień. Kwas doskonale nadaje się do cery z problemami, gdyż pozwala obkurczyć naczynia włosowate i dzięki temu rumień będzie mniejszy.

Skóra dojrzała

Wszystkie peelingi chemiczne służą do odmładzania twarzy – to ich najważniejsze zadanie. Jednak są takie, które robią to lepiej niż inne, dlatego dobrze będzie, by szczególnie panie w starszym wieku sięgały po tą propozycje. Chodzi tutaj o kwas glikolowy oraz ferulowy. Kwas glikolowy pozyskuje się z trzciny cukrowej.

Autor

Marta Lisiecka

Redakcja pakiety-medyczne.pl