Kwas hialuronowy

Dzięki właściwościom jakie posiada kwas hialuronowy będzie on odpowiadał za odpowiednie nawilżenie oraz ujędrnienie skóry. niestety z czasem będzie go coraz mniej i dlatego jego braki należy uzupełniać. W dzisiejszych czasach można to robić na wiele sposobów. Stosuje się kremy, kapsułki czy inne substancje, które aplikuje się na skórę, ponieważ kwas jest produkowany specjalnymi metodami biotechnologicznymi.

Z czego więc wynikać będą takie doskonałe właściwości? Przed wszystkim z tego, że występuje we wszystkich żywych organizmach i jest to jeden ze związków, które posiadają taką samą budowę chemiczną u wszystkich organizmów. Posiada identyczną budowę u człowieka i innych istot żyjących.

Jak kwas hialuronowy działa na skórę i poprawia urodę?

Może pojawić się pytanie na czym polegać będzie działanie kwasu. Przede wszystkim dzięki temu, że posiada możliwość łączenia włókien kolagenowych i wiązania cząsteczek wody będzie gwarantował nam jędrną oraz nawilżoną i odżywioną skórę. tylko jeden gram kwasu może związać nawet sześć litrów wody. Dodatkowo będzie on łagodził stany zapalne. Z wiekiem jednak w skórze będzie go mniej co prowadzi do pojawienia się zmarszczek. Najbardziej narażone na utratę będą kobiety w wieku około 25 roku życia albo takie, które mocno się odchudzają i zrzucają wagę.

Poprawa urody

Wypełnienie zmarszczek dokonuje się preparatem, którego skuteczność może być widoczna jeszcze po 18 miesiącach. W zależności od tego jaki chcemy uzyskiwać efekt po zabiegu lekarz będzie dobierał odpowiedni rodzaj kwasu oraz jego gęstość, która będzie przygotowana tak, by osiągnąć najlepsze efekty. Inne rodzaje stosuje się do ust, czy wypełnienia zmarszczek.

Zabieg medycyny estetycznej

Trzeba pamiętać, że każdy zabieg z użyciem kwasu musi być realizowany przez lekarza do tego przygotowanego. Przed wyborem lekarza można sprawdzić czy ma on odpowiedni certyfikat. Pod żadnym pozorem nie będzie się można decydować na klinikę, jeśli nic o niej nie wiemy. Tym bardziej lekarz, który ma nam pomóc musi wykazać się odpowiednim certyfikatem i przygotowaniem.

Z punktu widzenia chemicznego kwas hialuronowy nie będzie kwasem, ale jest to wielocukier, który ma przeźroczystą ciecz, która przypomina żel. W takiej formie stosowany jest od bardzo dawna w medycynie i kosmetyce. Wykorzystuje się go do wypełnienia zmarszczek, podnoszenia owalu twarzy i poprawy wyglądu skóry.

Autor

Justyna Malcarz

Redakcja pakiety-medyczne.pl