Wypełniacze kwasu hialuronowego

Od dawna poszukiwano substancji, które mogłyby pomóc w zachowaniu młodego pięknego wyglądu. Gdy naukowo poznano procesy odpowiadające za starzenie się skóry udało się stworzyć ciekawe preparaty, które miały zapobiegać tym procesom a pośród nich pojawił się między innymi kwas hialuronowy. Przełomem było pojawienie się technologii, która służyła do modyfikacji kwasu naturalnego w wypełniać w strzykawkach.

Właściwości kwasu hialuronowego

Obcobrzmiąca nazwa kwas hialuronowy to tak naprawdę oznaczenie związku, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Jedną z jego podstawowych funkcji będzie to, że potrafi wiązać wodę, która odpowiada za nawilżenie tkanek. Z upływem lat jego ilość w skórze będzie maleć a to wpływa na zmniejszenie poziomu nawilżenia. Włóka kolagenowe będą tracić na elastyczności a liczba ich będzie ulegać zmniejszeniu. W efekcie skóra będzie miała mniejszą sprężystość i zmarszczki się pojawią. Można więc z tym walczyć, jeśli zaczniemy wprowadzać pod skórę właśnie kwas hialuronowy, który będzie w stanie wypełnić braki i dzięki temu uda się wypracować efekt taki jak przy naturalnym kwasem hialuronowym.

Historia kwasu hialuronowego

Kwas został wyodrębniony po raz pierwszy już w 1934 roku przez Karla Meyera i Johna Palmera z ciała szklistego krowy. Ze względu na przeźroczystą postać naukowcy nadali mu nazwę hyalos, która oznaczać będzie szło.

Kwas hialuronowy

Początkowo pozyskiwany był z grzebieni kogucich. Rozwój nauki dał możliwość otrzymania właśnie kwasu hialuronowego z użyciem nowoczesnych biotechnologicznych metod. Kwas uzyskiwany na drodze fermentacji bakterii jest bezpieczny, ponieważ będzie takim związkiem, który ma budowę taką jak u człowieka.

Wykorzystanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest wykorzystywany w wielu dziedzinach medycyny, obecnie określa się go nie tylko jako część działań w zakresie medycyny estetycznej, ale stosowany jest także w ortopedii, okulistyce, ginekologii czy urologii.

Zastosowanie w medycynie estetycznej

Kwas do korygowania zmarszczek będzie miał formę żelu, którego cząsteczki mają elementy budulcowe tkanek. Wielkości cząsteczek są dopasowane do tkanki warstwy skóry. dzięki temu zapewnia się jej idealne ujędrnienie, podniesienie i wygładzenie. Różny rozmiar cząsteczek żelu umożliwia dobór terapii do głębokości zmarszczek i tak osiągnie się świetny efekt estetyczny.

Autor

Karolina Gradowicz

Redakcja pakiety-medyczne.pl