Czym jest medycyna estetyczna?

W ciągu ostatnich 10 lat rośnie zainteresowanie metodami poprawy urody, które maja charakter bezinwazyjny. Medycyna estetyczna uzupełnia luki jakie były pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną. Okazało się, że zmarszczki można korygować obecnie bez wykonywania operacji plastycznych.

Nieoceniona była tutaj rola mediów, które prowadziły różnorakie programy, w ramach których mogły wpływać na świadomość pacjenta. Dzięki temu zdają sobie oni sprawę z tego, że istnieją małoinwazyjne i bezpieczne procedury, które nie wyłączały codziennej aktywności a pozwalały zatrzymywać również zegar czasu w skuteczny sposób. Medycyna estetyczna już na stałe zagościła u naszych pacjentów i to nie tylko w Polsce.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Założenie jest takie, że medycyna estetyczna zajmuje się działaniami związanymi z opóźnieniem procesu starzenia się skóry. dzięki temu będzie można poprawiać jakość naszego życia. Przez drobne i nieinwazyjne zabiegi będzie można odmłodzić skórę, poprawić jej kondycję, usunąć drobne defekty estetyczne, które wpływać będą źle na naszą samoocenę. Zabieg może jednak wykonać wyłącznie specjalista posiadający uprawniające go do tego certyfikaty.

Chirurgia plastyczna

Medycyna estetyczna vs chirurgia plastyczna

Medycyna estetyczna jest o tyle lepszym rozwiązaniem, że będzie to zabieg bezinwazyjny i bezpieczny, w przypadku chirurgii plastycznej nie ma możliwości wykonywania zabiegów ambulatoryjnych, wszystko będzie związane z użyciem skalpela a więc niesie za sobą również pewne ryzyko.

Medycyna estetyczna vs kosmetologia

Kosmetologia zajmuje się zagadnieniami związanymi z upiększeniem i wpływem na poszczególne rodzaje skóry. są to zabiegi wyłącznie powierzchniowe. Zdecydowanie mniej inwazyjne niż medycyna estetyczna, ale nie będą wpływać na głębsze warstwy skóry. najczęściej kosmetolog daje nam podstawowe informacje jak można dbać o skórę, podpowiada jak tą pielęgnację realizować i jednocześnie kompleksowo doradza nam w zakresie zdrowego trybu życia oraz przy problemach z dolegliwościami i chorobami skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej polecane są między innymi w przypadku wiotkiej i suche skóry, na zmarszczki mimiczne, utrwalone i bruzdy, zły owal twarzy, asymetryczne albo odwodnione usta czy też różne przebarwienia. Będzie można wykonać zabieg w przypadku rozszerzonych naczynek, rumień, trądzik młodzieńczy oraz różowaty.

Autor

Karolina Gradowicz

Redakcja pakiety-medyczne.pl