Zrozumienie zabiegu mikroigłowania z PRP

Same w sobie, mikroigłowanie i PRP są potężnymi zabiegami, które mogą przywrócić Twojej skórze dawną świetność, ale kiedy połączy się je razem, ich korzyści są jeszcze większe. Podczas konsultacji możemy pomóc Ci lepiej zrozumieć te dwa zabiegi.

Co to jest mikroigłowanie?

Microneedling jest zabiegiem upiększającym, który jest znany od wielu lat! Przyczyną jego długowieczności jest fakt, iż udowodniono, że zmniejsza on oznaki starzenia się skóry, poprawiając jednocześnie jej ogólny koloryt i strukturę. Zabieg ten jest niechirurgiczny, co czyni go wygodnym i łatwym.

Microneedling działa poprzez tworzenie małych mikroskopijnych kanalików w skórze za pomocą specjalnego urządzenia. I tak, na początku może to brzmieć jak dokładne przeciwieństwo tego, czego oczekujesz. Ale w rzeczywistości, te maleńkie kanaliki nie są widoczne dla ludzkiego oka. Twoja skóra rozpozna je jako mikrourazy i rozpocznie proces gojenia. Świeża krew, białe krwinki i kolagen zaleją ten obszar i odnowią Twoją skórę.

Co to jest PRP?

PRP to zabieg, który wykorzystuje Twoją własną krew do naturalnego uzdrowienia skóry. Na tym etapie procesu będziemy musieli pobrać niewielką ilość Twojej krwi. Zostanie ona następnie umieszczona w wirówce, gdzie zostanie podzielona na poszczególne części. Pobierając PRP, czyli osocze bogatopłytkowe, które jest pełne białek zwanych czynnikami wzrostu i białych krwinek, stworzymy użyteczne serum. Ponieważ PRP zawiera uzdrawiające składniki Twojej krwi, po wstrzyknięciu, te skoncentrowane części Twojej krwi rozpoczną pracę nad uzdrowieniem Twojej skóry, pobudzając jednocześnie produkcję nowego kolagenu.

Korzyści płynące z mikroigłowania z PRP

Zarówno Microneedling jak i PRP mają niesamowite korzyści! Ale kiedy są sparowane ze sobą, korzyści te są podwojone. Ponieważ mikronakłuwanie tworzy mikroskopijne kanały, PRP może dotrzeć głębiej, maksymalizując w ten sposób swoje korzyści.

Autor

Justyna Malcarz

Redakcja pakiety-medyczne.pl