Mezoterapia skóry głowy - zabieg na wypadanie włosów i inne problemy

Mezoterapia skóry głowy to skuteczna metoda leczenia łysienia i nadmiernego wypadania włosów. Jest to również doskonała propozycja dla osób z cienkimi, łamliwymi lub pozbawionymi blasku włosami. Na czym polega mezoterapia igłowa skóry głowy? I jakie są efekty po wykonaniu serii zabiegów?

Jak działa mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy może pomóc zatrzymać wypadanie włosów, pobudzić mieszki włosowe do wytwarzania włosów, przedłużyć fazę wzrostu włosów, zrewitalizować skórę głowy oraz unormować wydzielanie sebum. Śródskórna aplikacja składników odżywczych i substancji leczniczych odbywa się za pomocą strzykawek, które mają bardzo cienkie igły lub specjalnie zaprojektowanego urządzenia, które wykonuje małe nakłucia.

CGF jest najczęściej stosowaną substancją w mezoterapii skóry głowy. Skoncentrowane czynniki wzrostu z komórkami macierzystymi oraz osocze bogatopłytkowe to dwie z najczęściej stosowanych substancji w mezoterapii skóry głowy. Dr Cy Hair Filler, który zawiera siedem peptydów oraz kwasy hialuronowe, jest kolejnym skutecznym środkiem do leczenia wypadania włosów.

Mezoterapia igłowa skóry głowy:

  • Wypadanie włosów może być spowodowane stresem, złą dietą, zmianami hormonalnymi, a także przebytymi chorobami.
  • Łysienie androgenowe może występować zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.
  • Alopecia areata jest chorobą, która powoduje wypadanie włosów. Pojawia się na skórze głowy w postaci dużych płatów.
  • Włosy, które są słabe, cienkie i pozbawione blasku, wymagają wzmocnienia.
  • Tłusta skóra głowy, która wymaga odżywienia.

Sprawdź również: Sposoby na wypadające włosy

kobieta z długimi włosami

Mezoterapia skóry głowy przy użyciu CGF

CGF to skoncentrowany czynnik wzrostu, który w połączeniu z komórkami macierzystymi CD34+ stosowany jest w leczeniu nadmiernego wypadania włosów. Mezoterapia skóry głowy jest skuteczną metodą. Jest to dobra opcja dla osób z łysieniem androgenowym i łysieniem plackowatym. Osoby z rzadkimi włosami, które potrzebują odżywienia lub wsparcia po przeszczepie włosów, mogą również stosować skoncentrowane czynniki wzrostu.

Zastosowanie mezoterapii igłowej głowy

Następnie pacjentowi podaje się śródskórnie skoncentrowane czynniki wzrostu oraz ekstrakty komórek macierzystych CD34+ przy użyciu nowoczesnego separatora komórek.

W leczeniu łysienia konieczne są zazwyczaj trzy zabiegi z użyciem CGF i komórek macierzystych.

Mezoterapia skóry głowy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

W mezoterapii skóry głowy stosuje się autologiczne preparaty osocza bogatopłytkowego (PRP), pobranego z krwi pacjenta, w celu uzupełnienia ubytków włosów i wsparcia po przeszczepie włosów.

Zastrzyki z osocza bogatopłytkowego pozwalają na dostarczenie czynników wzrostu z płytek krwi do mieszków włosowych. Zabieg zwiększa dopływ krwi do skóry głowy i stymuluje wzrost nowych włosów. Odżywia i wzmacnia również cebulki włosowe.

Ponieważ osocze jest biokompatybilne i w 100% neutralne immunologicznie, mezoterapia skóry głowy osoczem bogatopłytkowym jest całkowicie bezpieczna. Lekarz medycyny estetycznej każdego pacjenta ustali ilość i częstotliwość tych zabiegów. Jeden do pięciu zabiegów w tygodniu jest najlepszym sposobem na osiągnięcie najlepszych rezultatów.

Autor

Justyna Malcarz

Redakcja pakiety-medyczne.pl