Top 10 zabiegów medycyny estetycznej

Walka o piękny wygląd to jak wiadomo dążenie, za którym ludzie idą od stuleci. Teraz mamy już pod ręką dostępne różnorakie środki, które poprawiają to co naturze nie wyszło tak dobrze, dlatego warto będzie po nie sięgnąć. Do tej pory zabiegi medycyny estetycznej rozwinęły się świetnie i z wielu z nich warto skorzystać.

1. Powiększanie piersi

Niezmiennie najchętniej wybieranym zabiegiem będzie ten, w ramach którego powiększamy sobie piersi. Zarówno metody mniej i bardziej inwazyjne są tutaj modne i dalej chętnie wybierane przez kobiety w naszym kraju.

2. Zmiana kształtu nosa

Poprawienie wyglądu nosa to oczywiście marzenie większości kobiet. Okazuje się, że to taki zabieg, który bardzo często jest wykorzystywany. warto zastanowić się z jak dokładnie nasz nos ma wyglądać, tutaj można podjąć się współpracy z chirurgiem czekając na jego podpowiedzi.

3. Plastyka powiek

Powieki, które nie wyglądają zbyt dobrze, a może worki pod oczami? Okazuje się, że wiele kobiet ma z tym problem i stara się walczyć z tym jak najlepiej korzystając właśnie z zabiegu plastyki powiek.

4. Liposukcja

Modelowanie ciała, które polega na odsysaniu tłuszczu, również cieszy się dużym powodzeniem. Obecnie ten zabieg może być już realizowany bez udziału anestezjologa.

5. Lifting twarzy

Mimo, że lifting to dość radykalne posunięcie, ale mimo tego cieszy się nadal dużym zainteresowaniem i jest dość chętnie wybierany. To zabieg, dzięki któremu skóra zostaje napięta, wygładzona i podniesiona. Nie obejdzie się bez blizn, ale są one tak umiejscowione, że nie będą widoczne.

Lifting twarzy

Zabiegi w medycynie estetycznej można również realizować całkowicie bezinwazyjnie i to jak się wydaje interesująca dla wielu osób propozycja.

6. Toksyna botulinowa

Botoks to szansa na to, by skutecznie wyrównać kurze łapki czy też bruzdy na czole. Zabieg wykonuje się niewielką ilością toksyny, która będzie gwarantować efekt utrzymujący się przez kilka miesięcy.

7. Wypełniacze

Modne stają się między innymi różnorakie wypełniacze, a pośród nich również kwas hialuronowy, który jak się wydaje będzie ciekawą opcją. To biopolimer, który występuje u każdego człowieka, jest całkiem naturalny i dlatego warto go stosować w kosmetyce.

8. Peeling chemiczny

To skuteczna metoda na usuwanie przebarwień oraz blizn po trądziku to szansa na to, by usuwać rozstępy i sprawić, że twarz będzie odmłodzona.

9. Depilacja laserowa

Gładkie ciało to pokusa dla wielu kobiet i dlatego nie ma się co dziwić, że zabiegi depilacji laserowej są obecnie bardzo popularne i wiele kobiet chce je wykorzystywać.

10. Mikrodermabrazja

To metoda, która pozwala na pokonanie problemów z rozstępami, zaskórnikami, trądzikiem czy pozbawioną blasku cerą. Zabieg jest wykonany w formie mechanicznego peelingu, który skutecznie oczyści skórę.

Autor

Karolina Gradowicz

Redakcja pakiety-medyczne.pl