Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej

Mamy dla Was nasz ranking, w ramach którego pokażemy Wam najbardziej popularne zabiegi medycyny estetycznej. Warto sprawdzić jakie zabiegi obecnie warto wykonywać i dlaczego można się na nie zdecydować.

Pacjenci, którzy korzystają z usług gabinetów medycyny estetycznej często zastanawiają się jaki zabieg będzie gwarantował najlepszą korelację kosztów do efektów, a przy okazji będzie to działanie bezpieczne oraz trwałe. Chcąc pokonać wątpliwości można spojrzeć na to co podpowiadają nam specjaliści w tej branży.

1. Botoks

To zabiegi realizowane z użyciem toksyny botulinowej są one stosunkowo bezpieczne i przewidywalne i jeśli nawet pojawiają się efekty uboczne to można powiedzieć, że są one przejściowe. Za to jednak efekty będą doskonałe praktycznie od razu zauważalne i naturalne, mogą utrzymywać się kilka czy kilkanaście miesięcy.

2. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to zabieg, który charakteryzuje się przede wszystkim bezpieczeństwem, ponieważ realizowany jest takim materiałem, który naturalnie występuje w organizmie. Nie ma praktycznie skutków ubocznych. Efekt zastosowania przy wygładzaniu zmarszczek jest naturalny i długotrwały.

3. Zabiegi stymulujące

Na końcu można powiedzieć o zabiegach stymulujących, takich jak te realizowane z użyciem osocza bogatopłytkowego. Jeśli chcemy zaobserwować ich efekty trzeba wykonać kilka zabiegów. Jednak zmiany mogą tutaj mieć działanie prewencyjne i rzeczywiście ta ochrona będzie zadowalająca

Zabiegu upiększające

4. Mezoterapia

Mezoterapia zniechęca ponieważ mamy wysoką cenę, ale zachęca również bo praktycznie nie ma efektów ubocznych. W trakcie takiego zabiegu wykorzystuje się różnorakie substancje, co do których nie zawsze mamy gwarancje, że działają. Trudno określić czy mamy wtedy efekt placebo, ponieważ pacjenci zaczynają bardziej o siebie dbać, lepiej się odżywiać i dlatego zabieg jest traktowany poważnie.

5. Profesjonalne peelingi

Peelingi są bardzo popularne, nie kosztują wiele, a tak naprawdę gwarantują świetny efekt, jeśli chodzi o działania naprawcze oraz regeneracyjne.

6. Laser

Zabiegi laserowe dzieli się na dwa rodzaje nieablacyjne oraz ablacyjne. Pierwsze nie dają uszkodzeń na skórze a efekt jest natychmiast, jeśli chodzi o efektywność jest jednak mniejsza i trzeba ich wykonać więcej, dlatego taki zabieg będzie ostatecznie więcej nas kosztował.

7. Zabiegi z wykorzystaniem nici liftingujących

Nici liftingujące stają się także coraz bardziej popularne są stają się produktem promowanym. Celem jest podwieszenie tkanek oraz stymulowanie produkcji kolagenu. Efekty utrzymywać się będą najczęściej około rok przy czym to zabieg, który relatywnie jest stosunkowo drogi.

Autor

Marta Lisiecka

Redakcja pakiety-medyczne.pl