Hity medycyny estetycznej

Lipofiling

Lipofiling to nowoczesny zabieg, który polega na modelowaniu i uzupełnianiu tkanek przez własne komórki tłuszczowe. Znany jest od jakiegoś czasu, ale dopiero w ostatnim czasie staje się popularny. Komórki tłuszczowe pobiera się z brzucha, pośladków i okolic ud. Po odpowiednim przygotowaniu są podane tam, gdzie występuje niedobór tkanek. Można w ten sposób poprawić wygląd twarzy, modelować ją, niwelować bruzdy oraz zmarszczki. Dzięki autonomicznemu pochodzeniu substancji i zawartości komórek macierzystych skóra się łatwiej goi a taki preparat nie będzie powodował podrażnień czy reakcji alergicznych, uczuleniowych.

Metoda elektoporacji w mezoterapii

Pewnie mało kto się spodziewał, że akurat to odkrycie będzie miał tak istotne znaczenie dla medycyny estetycznej. Okazało się jednak, że akwaporyn w błonie komórkowej rozwiązuje istotny problem dermatologii a wiec jak spowodować, że substancje aktywne w wysokim stężeniu wniknęły odpowiednio głęboko do skóry. oparte na tym odkryciu metoda elektroporacji wykorzystywana w nowatorskim zabiegu Dermation, co spowoduje, że w efekcie będzie większa przepuszczalność na błonie komórkowej. To sprawi, że będziemy mieli maksymalną dawkę składników aktywnych. Wykorzystywane w trakcie zabiegu środki mogą mieć stężenie na poziomie nawet 90%.

Lifting dla trzydziestolatek

Obecnie wprowadzane są nowe rozwiązania, gdy chodzi o nici PDO do liftingu i rewitalizacji skóry. To jednak mit, że zabiegi z takimi nićmi liftingującymi są rezerwowane dla dojrzałych pacjentów.

Medycyna estetyczna

Obecnie są one polecane również osobom od trzydziestego roku życia, których skóra będzie zdradzać oznaki starzenia takie jak wiotkość, postępujący spadek objętości. Nici mają działanie dwutorowe, podnoszą wiotką skórę, ale także stymulują produkcję kolagenu, to sprawi, że taki zabieg będzie długotrwały, utrzymuje się do dwóch lat i będzie można dzięki temu ograniczyć inne zabiegi.

Amerykańskie peelingi

Opracowane przez amerykańskich naukowców peelingi medyczne takie jak Dermarquest dostępne są w Polsce. Specjalnie dobrane mieszanki składników aktywnych o wysokim stężeniu, które rozwiązują najczęstsze problemy starzejące się skóry. Formuła została wzbogacona między innymi o probiotyki, komórki macierzyste czy peptydy biomimetyczne czy też pochodne toksyny botulinowej.

Wideo dokumentacja ciała

O tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć wiemy od dawna. Profilaktyka to obecnie jeden z najsilniejszych trendów w medycynie i to nie tylko estetycznej. Praktycznie dwa razy do roku powinniśmy wykonywać kontrole znamion na ciele. Nowością, która może zmienić rynek będzie mapowanie znamion w ramach cyfrowej dermatoskopii.

Autor

Karolina Gradowicz

Redakcja pakiety-medyczne.pl